Dowiedz się więcej!

Pilates z małym sprzętem

Każdy może odnieść korzyści płynące z ćwiczeń Pilates, które są treningiem dla kondycji, poprawy postawy, profilaktyką zdrowotną a zarazem rehabilitacją. Sam trening Pilates to praca z ciałem, która zaczyna się na macie, stanowiąc podstawę tej metody. Ćwiczenia zaczynamy w pozycji leżącej nie obciążającej kręgosłupa i stawów. Z upływem czasu wprowadza się użycie drobnych sprzętów : mała piłka, magic circle, roller, duża piłka i taśma. Pilates mat (czyli trening na macie) to możliwość ćwiczenia praktycznie wszędzie. Drobny sprzęt pilatesowy to doskonałe urozmaicenie i wzbogacenie każdej sesji treningowej. Wszystkie przybory pomagają w lepszym wykonywaniu ćwiczeń, a z drugiej strony dają nową jakość poszczególnym ćwiczeniom.

Easyball

Mała piłka

Zastosowanie easy ball przynosi wymierne korzyści w postaci poprawy siły mięśni środka, służy także poprawie postawy ciała, stabilizacji, koordynacji i równowagi. Zapobiega urazom, likwiduje napięcia, relaksuje, daje uczucie odprężenia. Korzystnie wpływa na czucie głębokie, polepsza siłę i elastyczność ciała.

Bodyball

Duża piłka

Praca z piłką wpływa na poprawę zdolności koordynacyjnych i motorycznych, które odgrywają znacząca rolę w życiu codziennym. Ten sprzęt jest niesamowitym wyzwaniem do treningu mięśni głębokich , odpowiedzialnych za prawidłową postawę naszego ciała

Magic Circle

Obręcz pilatesowa

Doskonale aktywuje mięśnie dna miednicy, przywodziciele, odwodziciele w zależności miejsca ułożenia tego magicznego koła. Wzmacnia całe ciało, a dzięki ćwiczeniom izometrycznym można wykorzystać go do ćwiczeń rąk i nóg.

Roller

Wałek

Wałek należy do sprzętów niestabilnych, dzięki temu stanowi idealne wyzwanie dla siły mięśni, służy do poprawy stabilizacji obręczy biodrowej i barkowej kiedy przyjmujemy pozycję w leżeniu tyłem na tym sprzęcie. Pełni funkcję równoważną.

Band

Taśma elastyczna

Ćwiczenia z taśmami to fantastyczny sposób na poprawę elastyczności mięśni, głównie kończyn dolnych, Trening z wykorzystaniem taśm poprawia stan naszych ścięgien, więzadeł i stawów, zapobiegając urazom.